Szkolenie dotyczące bezpieczeństwa na wsi w SP w Leśniowicach

 

   


    

    

  

W dniu 7 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbyło się szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa na wsi zorganizowane przez KRUS w Chełmie.

Z tej okazji szkołę odwiedziła Pani Agnieszka Błaszczuk – Mech kierownik Referatu Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego  KRUS w Chełmie, która przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa podczas prac wykonywanych na wsi oraz zagrożeń z tym związanych.

Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych: dla uczniów kl. 0 – III oraz dla uczniów kl. IV – VII. Pani kierownik przez bajkę oraz prezentację przybliżyła uczniom zagrożenia jakie mogą wystąpić w gospodarstwie rolnym. Ponadto poinformowała w jaki sposób należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa aby uniknąć niebezpiecznych wypadków w czasie pracy na roli. Na zakończenie został przeprowadzony quiz wiedzy podsumowujący spotkanie.

Najmłodsza uczestniczka Paulina Sołtys została wybrana do losowania nagród dla uczestników quizu, w którym nagrody otrzymali:
    - Bartek Janicki kl. I
    - Patryk Pelc kl. IV
    - Jakub Janicki kl. IV

Natomiast najmłodsi uczniowie kl.0 otrzymali kamizelki  oraz breloczki odblaskowe.

Województwo lubelskie zajmuje od wielu lat jedno z czołowych miejsc w kraju ze względu na ilość wypadków dzieci i młodzieży.  Mamy nadzieję, że spotkania z dziećmi i młodzieżą przeprowadzone w tym dniu będą miały wpływ na podniesienie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.

Dziękujemy Pani Agnieszce Błaszczuk- Mech z KRUS w Chełmie za przeprowadzone szkolenie.


          

  oprac. Bernadetta Tarlecka - Pelcel


Strona główna