Ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia w SP Teresin

 

   


    

    

    

  

W dniu 31 października 2017 r. wSzkole Podstawowej w Teresinie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia.

W uroczystościach udział wzięli: Pan Stefan Prokop Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Zarządu Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego, Pan Wojciech Potocki Dyrektor Szkoły Podstawowej w Teresinie, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu dzieci z klasy pierwszej i trzeciej, którą przygotowały pod opieką Pani Lilii Śliwińskiej wychowawczyni klasy pierwszej. 

Następnie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły obiecując, że będą pilnymi i wzorowymi uczniami oraz, że będą dbać o dobre imię szkoły.Po ślubowaniu głos zabrała Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Zarządu, która zabierając głos zwróciła się do pierwszoklasistów słowami: „Niech ten radosny wspaniały dzień, na zawsze Wasze troski odsunie w cień i niech się śmieje do Was świat, blaskiem szczęśliwie spędzonych w szkole lat” a także życzyła, aby pobyt w szkole był najpiękniejszą przygodą pełną samych najlepszych ocen i wzorowego zachowania. 

W dalszej części Prezes wraz z Panem Stefanem Prokopem wręczyli pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Jak co roku dla pierwszoklasistów upominki przygotowali również starsi koledzy i koleżanki.
Tegorocznymi pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej w Teresinie zostali:

• Patrycja Kluga

• Szymon Chęć

• Krystian Mróz

• Oliwier Michalski

Wszystkim pierwszoklasistom składamy serdeczne życzenia by czas spędzony w szkole był miły i radosny oraz owocny w wiedzę.


          

  oprac. Agnieszka Raczyńska


Strona główna