Ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia w SP Leśniowice

 

   


    

    

  


W dniu 26 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbyło się ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia. W uroczystościach udział wzięli: Pan Stefan Prokop Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Zarządu Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo- Samorządowego, Pani Małgorzata Romańczuk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Leśniowicach, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkoły.

Uroczystość w Szkole Podstawowej w Leśniowice rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu dzieci z klasy pierwszej, którą przygotowały pod opieką wychowawczyni Pani Moniki Cymborskiej.

Następnie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając sumiennie wykonywać swoje obowiązki oraz dbać o dobre imię szkoły.

Po ślubowaniu głos zabrała Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Zarządu, która zabierając głos zwróciła się do pierwszoklasistów słowami: „Niech ten radosny wspaniały dzień, na zawsze Wasze troski odsunie w cień i niech się śmieje do Was świat, blaskiem szczęśliwie spędzonych w szkole lat”. Nauczycielom zaś i rodzicom Prezes życzyła satysfakcji i zadowolenia z dzieci.

W dalszej części Prezes wraz z Panem Stefanem Prokopem wręczyli im pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Jak co roku dla pierwszoklasistów upominki przygotowali również starsi koledzy i koleżanki. Upominki w imieniu Rady Rodziców wręczyła również Pani Barbara Marzec Przewodnicząca Rady Rodziców.  

Tegorocznymi pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej w Leśniowicach zostali:
                - Martyna Palonka
                - Paulina Sołtys
                - Lena Jałochowska
                - Aleksander Goś
                - Bartosz Janicki
                - Bartosz Romańczuk
                - Samuel Szymański
                - Wojciech Dobosz

    Wszystkim pierwszoklasistom składamy serdeczne życzenia by czas spędzony w szkole był miły i radosny oraz owocny w wiedzę.


          

  oprac. Agnieszka Raczyńska


Strona główna