Mamy Laureatki!

 

 

  

   


   
        W dniu 17 maja 2013 roku odbył się wielki finał czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu literacko – plastycznego „Bazgroł”, pod honorowym patronatem Pani Anny Komorowskiej.
            Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, książki i działań twórczych wśród dzieci i dorosłych.
Tematem konkursu było wymyślenie, napisanie, zilustrowanie bajki przez duety autorskie składające z dwójki dzieci lub dziecka i osoby dorosłej (podział obowiązków dowolny) i dodatkowe wykonanie z niej książki wedle własnego pomysłu lub wskazówek zaprezentowanych na stronie konkursowej.
        Wśród 852 prac literacko – plastycznych, znalazła się praca dwóch uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Teresinie, tj. Pauliny Poznańskiej i Klaudii Palczyńskiej. Praca dziewczyn pod tytułem „O Romanie, jego ciotce czarownicy i magicznym zaklęciu” oczarowała jurorów i została nagrodzona w kategorii: Duet autorski za napisaną i zilustrowaną bajkę/baśń.
        Paulinie i Klaudii składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów literackich a pozostałych uczniów zapraszamy do udziału w piątej edycji „Bazgroła”, która  wkrótce zostanie ogłoszona.
          

  oprac. Agnieszka Raczyńska

 

Strona główna