Ślubowanie klasy pierwszej

 

 

  

 W dniu 31 października 2012 roku w Szkole Podstawowej w Teresinie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia. W uroczystości udział wzięli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo – Samorządowego, Pan Wojciech Potocki Dyrektor Szkoły Podstawowej w Teresinie, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkoły.
    Uroczystość rozpoczęła Pani Lilia Śliwińska wychowawczyni klasy I, która powitała wszystkich obecnych na uroczystości ślubowania a następnie zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez pierwszoklasistów. Po części artystycznej wszyscy uczniowie klasy pierwszej pomyślnie zdali egzamin z wiedzy o szkole, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pan Dyrektor Wojciech Potocki każdego z nich pasował na ucznia i tym samym przyjął do społeczności Szkoły Podstawowej w Teresinie.
Tegorocznymi pierwszoklasistami zostali:
    - Duda Agnieszka
    - Godlewski Emil
    - Gryciak Oliwia
    - Łukaszczuk Przemysław
    - Ożóg Marcin
    - Rudzik Cyprian
    - Sadlej Damian
    - Wysocki Daniel

    Po ślubowaniu głos zabrała Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Stowarzyszenia, która życzyła pierwszoklasistom „bardzo dobrych wyników w nauce oraz wybitnych osiągnięć sportowych.”
Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice również złożył uczniom życzenia wspaniałych chwil podczas nauki w szkole i bardzo dobrych ocen, a rodzicom pociechy z dzieci. Następnie Pan Radzięciak wraz z Panią Raczyńską wręczyli pierwszoklasistom dyplomy i drobne upominki.
    Po ceremonii odbyło się spotkanie, podczas którego pierwszoklasiści szkoły wraz z rodzicami świętowali ten szczególny dzień.


          

  oprac. Agnieszka Raczyńska

 

Strona główna